Žebrovník Waltlův
-Je jedním ze dvou nejčastěji prodávaných druhů ocasatých obojživelníků (tím druhým je axolotl mexický). Patří mezi poměrně robustní mloky, dospělci mohou dosáhnout velikosti kolem 30 centimetrů.
-Hlava je zploštělá, trup na řezu spíše oválný až ze stran mírně zploštělý. Nohy jsou poměrně silné, bez problémů umožňují pohyb po souši. Ocas tvoří přibližně polovinu délky těla, je ze stran zploštělý a při pobytu ve vodě se vyvíjí i kožní lem umožňující snadnější plavání. Kůže je rovnoměrně mírně vrásčitá.
-Tělo je zbarveno tmavě, šedohnědě či šedozeleně s nepravidelnými černými skvrnami. Břišní strana je světlejší a na bocích jsou žlutooranžové kožní bradavky, pod kterými se nachází špičky žeber, které mohou i vystupovat na povrch (podle některých zdrojů se jedná o obranný mechanizmus). Žlutooranžový je i pruh na spodní straně ocasu.
-Žebrovníci se v přírodě vyskytují převážně na Pyrenejském poloostrově. V přírodě osidlují nejrůznější stojaté vody, od dočasných tůněk přes vodní nádrže až po studny. Ve stálých nádržích žijí po celý rok ve vodě a jsou aktivní ve dne i v noci, na vysychavých stanovištích vylézají na souš a přes den se ukrývají ve vlhku, aby jejich citlivá stále vlhká kůže nevyschla (stejně jako u všech obojživelníků se i u žebrovníků podílí kůže velkou měrou na dýchání). V chladných a hlubokých vodách se vyskytuje i neotenie (larvy pohlavně dospívají, aniž by prodělaly celkovou vnější proměnu v dospělce, nápadné jsou vnější keříčkovité žábry).